Paulina WIlczyńska - architekt wnętrz, projektant wnętrz - logo główne

Projektant wnętrz? Kiedy jest najlepszy moment na jego zatrudnienie?

Nie ma nic bardziej ekscytującego, jak kupno nowego domu czy mieszkania. 

Dla wielu z nas to nie tylko inwestycja finansowa, ale także dużo emocji. 

W końcu ma to być nasze nowe miejsce na ziemi. Nasz kąt, w którym będziemy spędzać wiele kolejnych lat życia.

Ale razem z ekscytacją pojawia się pytanie: czy aranżacja wnętrz naszego nowego nabytku nas nie przerośnie?

Może lepiej żeby pomógł nam architekt wnętrz?

A jeśli tak, to kiedy jest najlepszy moment na zatrudnienie projektanta wnętrz?

Pamiętać trzeba, że niezwykle ważne jest odpowiednie zaprojektowanie wnętrz domu czy mieszkania w taki sposób, aby połączyć estetykę z funkcjonalnością.

W większości przypadków projekty wnętrz, które realizuję to projekty dla klientów indywidualnych. 

Dlatego w tym wpisie odniosę się głównie do aranżacji wnętrz w domach jednorodzinnych i mieszkaniach.

Zanim dokonasz zakupu

Niektórzy mogą się zdziwić, ale wbrew pozorom zatrudnienie architekta wnętrz przed zakupem nieruchomości to genialny pomysł!

Przede wszystkim przedstawiając projekty nieruchomości, które Ciebie interesują, projektant doradzi, który z nich może być najlepszym wyborem, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby: ilość członków rodziny, pracę, hobby i sposób w jaki wypoczywasz.

Podobnie, jeżeli rozważasz budowę domu warto przed rozpoczęciem spotkać się z projektantem wnętrz aby rozważyć, budynek aby na pewno będzie w stanie zaspokoić Twoje potrzeby i ewentualnie w jaki sposób. 

Wyobraź sobie, że kupujesz swoje wymarzone mieszkanie w stanie deweloperskim. A jeśli okaże się, że wybrane przez Ciebie mieszkanie, nie jest możliwe do zaaranżowania tak jak sobie to wyobrażasz? 

Profesjonalista pomoże doprecyzować Twoje potrzeby, a następnie odnieść się i ocenić przestrzeń oraz potencjalne możliwości adaptacyjne wybranego przez Ciebie lokalu.

Doświadczony projektant wnętrz wskaże, jakie obszary w nieruchomości mogą być potencjalnie problematyczne, z uwzględnieniem Waszych potrzeb i celów mieszkaniowych.

Ilość i wiek członków rodziny, czy pracujecie w trybie home office, wasze hobby, a nawet to czy lubicie kąpiel w wannie czy może szybki prysznic. To wszystko (i wiele więcej) ma znaczenie dla architekta wnętrz.

Co więcej, aranżacja wnętrz, rozumiana jako zmiana rozkładu lokalu, przesunięcie ścian, rozmieszczenie gniazd, czy punktów oświetleniowych jest stosunkowo najprostsza w lokalu w stanie deweloperskim (tzw. zmiany deweloperskie). 

Umawiając się na spotkanie przed zakupem znacznie znacznie zwiększasz szanse na zakup wymarzonego mieszkania, które zaaranżujemy idealnie pod Twoje potrzeby

Dlatego, jeśli myślisz o zakupie nieruchomości, umów się na rozmowę z projektantem wnętrz i określ podstawowe założenia inwestycji odpowiednio wcześniej, tak aby aranżacja przebiegła prosto i przyjemnie. A wybór wymarzonego mieszkania był strzałem w dziesiątkę!

Pamiętaj, kontakt z architektem wnętrz przed zakupem jest również bardzo wskazany jeżeli kupujesz lokal do remontu!

Tuż po zakupie

Masz w ręku upragniony akt notarialny? Gratulacje! 

Czas na dostosowanie wnętrza do Twoich potrzeb, marzeń i oczekiwań. W skrócie: czas na projektowanie!

Taka sytuacja to najczęstszy moment, kiedy decydujemy się na skorzystanie z usług architekta wnętrz.

Jeśli już posiadasz nieruchomość i wiesz, jakie masz potrzeby, masz w głowie dużo pomysłów ale nie jesteś pewien, jak je najlepiej zrealizować – to czas na zatrudnienie profesjonalisty, który dokona prawidłowej aranżacji twojego wnętrza. 

Projektant wnętrz pomoże Ci zoptymalizować przestrzeń, zbierze wszystkie Twoje pomysły w stylistyczną całość, dobierze najlepszy układ funkcjonalny do Twoich potrzeb, doradzi w kwestii materiałów, mebli, oświetlenia, zabudów meblarskich oraz wiele więcej.

W skrócie – stworzy projekt wnętrza odpowiadający Twoim potrzebom i oczekiwaniom oraz przyspieszy i ułatwi zamieszkanie w nowym miejscu.

Pamiętaj także, że jeżeli kupujesz nieruchomość w stanie deweloperskim, która jeszcze fizycznie nie została wybudowana, masz możliwość wprowadzenia tzw. zmiany deweloperskie. Takie zmiany mogą dotyczyć na przykład przesunięcia lub usunięcia ścian, sposobu poprowadzenia instalacji czy rozmiaru drzwi wewnętrznych.

Przed remontem

Mieszkasz w swoim domu czy mieszkaniu już jakiś czas. Może maluchy opuściły już rodzinne gniazdo i czas z ich sypialni zrobić biblioteczkę, o której marzyliście albo siłownię czy gabinet?

A może z zaoszczędzonych pieniędzy kupiłeś mieszkanie – na przykład na wynajem, ale koniecznie trzeba wykonać w nim remont.

Aranżacja wnętrz, które już były wykończone, pod nowe wymagania, to niemałe wyzwanie, ale dla architekta wnętrz to codzienność.

To również sytuacja, z którą często się spotykam. Pamiętaj jednak, że jeśli to możliwe wprowadzenie zmian w istniejącej przestrzeni najlepiej przeprowadzić jeszcze przed zamieszkaniem.

Jeśli Twoje obecne mieszkanie czy dom nie odzwierciedla już Twojego stylu życia, to czas na zmiany.

Warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta, który będzie w stanie spojrzeć na znaną przestrzeń świeżym okiem i wydobyć jego potencjał.

Podsumowując

Kiedy jest najlepszy moment na zatrudnienie architektów wnętrz?

Tych momentów jest kilka!

Najlepszy moment na zatrudnienie projektantów wnętrz zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb i sytuacji.

Pamiętaj, że architekt wnętrz może być dla Ciebie wsparciem od samego początku – czyli od momentu, kiedy tylko pomyślisz, że czeka Cię aranżacja.

Jedno jest pewne – profesjonalista wniesie świeże spojrzenie, pomoże zrealizować marzenia o idealnym wnętrzu uwzględniając Twoje potrzeby i plany życiowe.

Jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem projektu na terenie Bydgoszczy lub okolic i planujesz zmiany w swoim wnętrzu – skorzystaj z formularza poniżej aby skontaktować się ze mną.

Razem stworzymy przestrzeń, która będzie zarówno piękna, jak i funkcjonalna.

Jeżeli przed kontaktem chcesz obejrzeć moje przykładowe realizacje (do czego bardzo zachęcam!) kliknij TU.

Do następnego wpisu (albo do usłyszenia)

Paulina